KONKURSY-FIZYKA

18 marca 2019r. w Zespole Szkół Nr 2 w Wągrowcu odbył się X-Powiatowy Konkurs z fizyki o charakterze drużynowym.

W kategorii klas 8 drużyna w składzie: Barbara Bembnista z kl.8a, Inga Muślewska z kl.8c i Julia Welska z kl. 8c zajęły II miejsce. W kategorii klas oddziałów gimnazjalnych nasze drużyny zajęły wszystkie trzy pierwsze miejsca: I- miejsce drużyna w składzie: Igor Kuster z kl.IIIbg,Wiktoria Osińska z kl.IIIdg i Kacper Dębny z kl.IIIdg. II miejsce drużyna w składzie:Bartłomiej Błaszczyk z kl.IIIag, Kacper Krzyżaniak z IIIag i Jakub Grzebyta z kl.IIIag.III miejsce drużyna w składzie Nicola Guziołek z kl.IIIcg,Martyna Woźniak z kl.IIIcg i Vanessa Rymer z kl.IIIcg. Dodatkowo I miejsce indywidualne zdobył Bartłomiej Błaszczyk z kl.IIIag.Uczniowie otrzymali dyplomy,puchary i nagrody.

13 maja 2019r.w Zespole Szkół w Barcinie, pod patronatem kuratorium oświaty, odbył się V Powiatowy Konkurs pt.: „Kreatywność rządzi”. Drużyna w składzie: Mariusz Zbylut z kl.3dg, Wiktoria Osińska z kl.3dg oraz Jakub Kapsa z kl.3dg zdobyli I-miejsce. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody w postaci bonów 100zł do empiku. Do konkursu uczniów przygotował:Ratajczak Radosław i Sławomir Zgud.

28 maja 2019r odbył się szkolny konkurs z fizyki o tytuł najlepszego fizyka klas 7 i 8. Tytuł najlepszego fizyka klas 8 uzyskali ex aequo: Jeremiasz Głowacki z kl. 8a i Zuzanna Jędrzejczak z kl.8c.Najlepszym fizykiem klas 7 został Adam Duszyński z kl.7b. Wyróżnienia zdobyli Edyta Karczewska i Wiktoria Górska z klasy siódmej oraz Jan Nowak i Julia Welzandt z kl.VIIIc. Dyplomy i nagrody uczniowie otrzymają na apelu szkolnym.

Tekst: Radosław Ratajczak