Pogromcy ułamków

W dniu 7 czerwca 2019 roku odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny dla uczniów klas piątych "Pogromca ułamków".

Wzięło w nim udział 13 uczniów: 2 uczennice z klasy V a, 1 uczennica z klasy V b, 5 uczniów z kl. V c, 3 z kl. V d oraz 2 z V e. Konkurs składał się z 11 zadań o podwyższonym stopniu trudności z zakresu działań na ułamkach zwykłych i dziesiętnych. Uczniowie doskonale poradzili sobie z zadaniami a ilość uzyskanych punktów przez poszczególnych uczniów była wyrównana. Najwięcej punktów uzyskał Miłosz Woźniakz klasy Vc, który zdobył tytuł „Pogromcy ułamków" - 18/21pkt co stanowi 85,8%, II miejsce zajęła uczennica kl. V a Michalina Jerszyńska - 17/21 pkt (81%), a III miejsce uczeń kl. V d, OliwierBryzik uzyskując 16/21pkt (76,2%). Gratulujemy zwycięzcom!

Konkurs opracowała i przygotowała nauczycielka matematyki Pani Katarzyna Siwek.

Tekst: Katarzyna Siwek