Elementarz młodego Polaka

Dnia 14.11.2018r. o godzinie 13.00 w szkolnej świetlicy odbył się konkurs pod hasłem ,,Elementarz młodego Polaka". Uczestniczyły w nim wszystkie klasy piąte – ich trzyosobowe reprezentacje. Konkurs zorganizowała pani Anna Szweda.

Na początku odbyła się konkurencja, w której uczniowie pokazywali  scenkę z wybraną postacią -  ze słynnym  polskim sportowcem, muzykiem lub naukowcem.

Klasa V a  odegrała  wywiad  z  Robertem Lewandowskim, natomiast kl. V b   przeprowadziła rozmowę  z  Marią  Skłodowskiej - Curie, a właściwie  z jej duchem. Następnie uczniowie V c  zaprezentowali  wywiad z Marylą Rodowicz, która była gościem programu telewizyjnego.Klasa V d przedstawiła ciekawostki o Kazimierzu Dejnie, natomiast uczennica z klasy V e wcieliła się w rolę piosenkarki Margaret i zaśpiewała  piosenkę pod tytułem ,,Byle jak”.  Konkurencja ta bardzo się wszystkimpodobała. Następnie drużyny  rozwiązywały test na temat symboli narodowych.Trzecią konkurencją  było  uzupełnianie słów w hymnie narodowym. Natomiast czwarte zadanie polegało  na tym, że na kartce były przedstawione zdjęcia słynnych Polaków  (np. Wisławy Szymborskiej, Fryderyka Chopina) i trzeba było ich rozpoznać.Ostatnią konkurencją był quiz  o Polsce – pytania dotyczyły historii, geografii, potraw  polskich. Zmagania oceniała komisja w składzie: panidyrektor Barbara Maciejewska-  Kapsa,  pani Małgorzata Zygaj oraz przedstawicielka SU Oliwia Głowska.

Pierwsze  miejsce zdobyła klasa V b, drugie – klasa V c, natomiast trzecie – klasa V a. Czwarte miejsce zajęły  dwie klasy: V d  i  V e.Za udział
w konkursie  wszyscy uczestnicy otrzymali drobne nagrody.

Maja Bąk z redakcji gazetki ,,Szkolniak”