II Gminny Konkurs Języka Angielskiego

W sobotę 26 maja odbył się w naszej szkole II Gminny Konkurs Języka Angielskiego. Patronat nad konkursem skierowanym do uczniów klas VI i VII szkoły podstawowej objął Pan Burmistrz Janowca Wielkopolskiego Maciej Sobczak.

W konkursie wzięli udział reprezentanci czterech szkół: NSP Laskowo, SP Świątkowo, SP Żerniki oraz SP im. Tadeusza Kościuszki w Janowcu Wlkp. Na uczestników czekał test gramatyczno-leksykalny, który zawierał także część dotyczącą roli jaką odegrał Tadeusz Kosciuszko w walce o niepodległość USA. Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu został uczeń SP Świątkowo Filip Zgud, którego przygotowała do testu p.Karolina Kordzińska-Korycka. Podium uzupełnili reprezentanci naszej szkoły: Barbara Bembnista (II miejsce) oraz Piotr Kaczmarek (III miejsce). Finaliści otrzymali nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki i pamiątkowe przypinki. Szkolnym koordynatorem konkursu była p.Marta Kordzińska, której podczas konkursu pomagały p.Danuta Ratajczak i p.Halina Zawal.

Tekst: Marta Kordzińska