Szkolne obchody Światowego Dnia Jabłka

28 września 2023 r. po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Jabłka. Pomysłodawcami i organizatorami tego święta były rada Samorządu Uczniowskiego z opiekunami oraz świetlica szkolna z wychowawcami. Celem święta było zachęcenie całej społeczności szkolnej do spożywania jabłek.

Na dziedzińcu szkoły ustawiono stoisko, przy którym można było spróbować soczystych jabłek pochodzących z ogrodów przyjaciół naszej szkoły oraz przetworów w postaci musów i soków. Były też przeróżne ciasta z jabłkami oraz desery. Uczniowie klas młodszych oraz wychowankowie świetlicy uczestniczyli w zajęciach poświęconych tym wartościowym owocom. Na terenie szkoły rozwieszono informacje o walorach zdrowotnych i odżywczych jabłek oraz przysłowia związane z owocami. Starsi uczniowie rozwiązywali "jabłkowy quiz". Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez radę Samorządu Uczniowskiego.

Szkolne obchody Światowego Dnia Jabłka przysporzyły wszystkim dużo radości, z pewnością spełniły też swój cel i wpiszą się na stałe do kalendarza szkolnego.

Tekst: Hanna Burchardt