Mistrz Ortografii Klas Drugich

14 czerwca odbył się w naszej szkole konkurs o tytuł „Mistrza Ortografii Klas Drugich”. Uczniowie przez cały rok zmagali się z cyklem comiesięcznych dyktand.

Pogłębiali umiejętność poprawnego pisania, a zarazem rywalizowali o tytuł „Klasowych Mistrzów Ortografii”. Do konkursu szkolnego przystąpiło 23 uczniów. Najlepiej z dyktandem poradził sobie Aleksander Kuster z klasy II d i to on został „Mistrzem Ortografii Klas Drugich”. Na drugim miejscu znalazło się czworo uczniów: Bartosz Drgas z klasy II e, Aleksandra Kędzierska z klasy II d, Marta Majewska z klasy II d i Antoni Skowroński z klasy II a. Trzecie miejsce zajęli: Magdalena Chrzanowska z klasy II b, Maja Linetty z klasy II c, Daria Świtała z klasy IIe i Wiktoria Turek z klasy II a. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w ortograficznych zmaganiach. Laureaci otrzymają nagrody książkowe i dyplomy podczas apelu podsumowującego rok szkolny 2016/2017.

Koordynatorzy konkursu: H. Gryczka i H. Miazek