Konkurs ortograficzny ,,As ortografii”

26 maja 2017r. w Szkole Podstawowej w Janowcu Wlkp. odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla uczniów klas trzecich.

Celem konkursu było usystematyzowanie i uporządkowanie wiadomości i umiejętności ortograficznych uczniów nabytych w cyklu trzyletniego nauczania i uświadomienie dzieciom aktualnego poziomu ich osiągnięć w zakresie poprawności ortograficznej.

Do konkursu przystąpiło 18 uczniów z klas trzecich. Uczestnicy musieli wykazać się poprawną pisownią i znajomością zasad ortograficznych.

1. miejsce i tytuł ,,Asa ortografii” zdobył uczeń z kl. III e – Tomasz Majchrowicz,

2. Dominik Grzybowski z kl. III e,

3. Marta Jagodzińska z kl. III c.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy potwierdzające udział w ortograficznych zmaganiach. Laureaci otrzymają nagrody książkowe i dyplomy podczas apelu podsumowującego rok szkolny 2016/2017.

Tekst: Alicja Szostak