Pasowanie na czytelników uczniów klasy I

W dniu 31 marca uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość przygotowała pani Alina Malicka i pani Małgorzata Jurska wraz z członkami koła teatralnego, które wprowadziły uczniów w świat książek.

Okazało się, że nie tak łatwo zostać czytelnikiem naszej szkolnej biblioteki. Uczniowie musieli rozwiązywać zagadki, poznać zasady poszanowania książek, reguły ich wypożyczania, a także zasady zachowania się w bibliotece. Dzieci złożyły przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Uroczystego pasowania dokonał pan dyrektor Przemysław Kotula. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom oraz zakładkę do książki. Tego dnia uczniowie wypożyczyli swoje pierwsze książki, które miejmy nadzieję będą na długo przez nich zapamiętane.

W ramach pedagogizacji rodziców każde dziecko otrzymało kopertę, w której znajdowały się rady dla rodziców dzieci rozpoczynających czytanie.

Tekst: A. Malicka, M. Jurska