Konkurs różańcowy

,,Różaniec – to skarb, który trzeba odkryć", wołał święty Jan Paweł II. Aby wołanie papieża nie poszło w zapomnienie, w  naszej szkole uczniowie wzięli udział w konkursie różańcowym.

W październiku został ogłoszony konkurs dla uczniów klas I-III na wykonanie ,,Najpiękniejszego Różańca”, a dla klas IV-VI na prace plastyczną „Tajemnica Różańca”.

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci modlitwą różańcową, przypomnienie jak piękną modlitwą jest modlitwa różańcowa i jednocześnie zachęcenie dzieci do częstego jej odmawiania. Konkurs polegał na przygotowaniu przez uczniów różańców z dowolnego materiału. Do końca października uczniowie klas I-III mogli przynosić wykonane przez siebie lub przy pomocy rodziców różańce. Konkurs cieszył się dużą popularnością wśród uczniów, polegał na oryginalności pomysłu, dokładności wykonania i estetyki pracy. Uczniowie do wykonania różańca wykorzystali najróżniejsze materiały: były różańce z owoców dzikiej róży, jarzębiny, żołędzi, kasztanów, chrupków, cukierków, kukurydzy, plastikowych zwierzątek, szyszek, śrubek, chleba, żelków, makaronu, bursztynu, plastikowych nakrętek, orzechów, fasoli, nasion traw Hioba, moduliny, piłeczek pingpongowych, najprzeróżniejszych koralików i itp. Komisja, która oceniała prace uczniów miała nie lada problem. Wszystkie różańce były piękne i pomysłowe. Ostatecznie postanowiono wyróżnić następujące prace:

I miejsce Aleksandra Filipiak kl. III c

II miejsce Zuzanna Kozańda kl. III a

Alan Banasiewicz kl. III a

III miejsce Filip Biłko kl. III c

Miłosz Drzazga kl. III a

Wśród kl. IV - VI na wyróżnienie zasłużyli następujący uczniowie:

I miejsce- Dominika Oracz kl. V a

II miejsce Edyta Karczewska kl. V a

Anna Kozłowska kl. IV a

III miejsce Szymon Zwolenkiewicz kl. IV b

Organizatorkami konkursu były katechetki p. Teresa Grembocka i p. Lidia Śmierzchała.

Tekst: Lidia Śmierzchała