Dzień papieski

Dnia 08.11.2016r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie z okazji XVI Dnia Papieskiego „Bądźcie świadkami miłosierdzia”.

Chętni uczniowie z kl. IV a, V a,  VI c i VI b przedstawili postać „Sekretarki Bożego Miłosierdzia” Św. Faustyny Kowalskiej i jej orędzie dla świata, które zapisywała w swoim „Dzienniczku”. Wspomnieli też o wołaniu Św. Jana Pawła II - „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Oznacza ono, że mamy świadczyć własnym życiem, otwierając je na Boże miłosierdzie i czyniąc miłosierdzie wobec innych. Tajemnica Bożego miłosierdzia jest również duszpasterskim priorytetem Ojca Świętego Franciszka, co widać było w hymnie i haśle Światowych Dni Młodzieży, który wykonały  dzieci. Dzieci przygotowały p. Teresa Grembocka i p. Lidia Śmierzchała.

Tekst: Lidia Śmierzchała