Pasowanie na ucznia

Gośćmi tego ważnego wydarzenia byli: dyrekcja szkoły, przewodnicząca Rady Rodziców – pani Weronika Jędrzejczak oraz rodzice pierwszoklasistów.

Część artystyczną z tej okazji, wypełniona wierszami, piosenkami i tańcem, przygotowali uczniowie klas III a i III b pod kierunkiem pani Ewy Wiśniewskiej i pani Beaty Moskwy. Klasa I także zaprezentowała swoje umiejętności taneczne podczas poloneza oraz wokalne podczas piosenek śpiewanych ze starszymi koleżankami i kolegami. Dużo emocji dostarczyło dzieciom ślubowanie na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia, którego dokonała dyrekcja szkoły. Uczniowie usłyszeli tego dnia wiele ciepłych słów od dyrektora szkoły – pana Przemysława Kotuli oraz od pani Weroniki Jędrzejczak, która obdarowała też dzieci słodkościami. Rodzice pierwszoklasistów podziękowali dyrekcji oraz wychowawczyni klasy za przygotowanie pasowania, wręczając bukiety kwiatów. Po uroczystości klasa I dumnie pozowała do wspólnej fotografii.

Tekst: Hanna Burchardt