Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

1 września o godzinie 9.15, na płycie boiska szkolnego, 384 uczniów w obecności gościa – wiceburmistrz Janowca Wlkp., pani Jadwigi Chojnowskiej, dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, pracowników administracji i obsługi oraz rodziców dzieci wzięło udział w uroczystym apelu inauguracyjnym rok szkolnym.

Wśród nich zaszczytne miejsce zajęła grupa 20 pierwszoklasistów, których wychowawczynią została pani Edyta Betowska. Apel poprowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Katarzyna Rzeźnik. Dyrektor szkoły – pan Przemysław Kotula przedstawił zebranym nowych nauczycieli i uczniów, przydział wychowawstw oraz sal lekcyjnych. Głos zabrała także pani wiceburmistrz. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do uczniów klasy I, życząc im samych sukcesów w nauce i radości z chodzenia do szkoły. Najmłodsi obdarowani zostali kolorowym rogiem obfitości zawierającym słodycze. Podczas apelu delegacja uczennic z klas szóstych złożyła wiązankę kwiatów pod popiersiem patrona szkoły. Wcześniej delegacje uczniów oraz grona pedagogicznego wraz z pocztem sztandarowym szkoły wzięły udział w miejskich obchodach 71 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Na rynku, pod pomnikiem ofiar faszyzmu, złożyły symboliczne wiązanki kwiatów.

Tekst: Hanna Burchardt