DZIECIAKI Z KLASĄ!

2 czerwca odbył się w naszej szkole I Powiatowy Konkurs „Dzieciaki z klasą” pod patronatem Starosty Żnińskiego.

Celem konkursu jest promowanie uczniów zdolnych posiadających rozległą wiedzę z różnych dziedzin oraz stworzenie im możliwości zaprezentowania, sprawdzenia się
i porównania siebie z innymi. Uroczystego otwarcia konkursu dokonali: wiceburmistrz Jadwiga Chojnowska I dyrektor Przemysław Kotula. Konkurs przeprowadziły: Halina Gryczka i Halina Miazek. W rywalizacji wzięło udział 23 uczniów klas trzecich z ośmiu szkół. Naszą szkołę reprezentowali: Antonina Głowacka i Amelia Owczarzak z klasy III a oraz Tobiasz Drożdżyński z klasy III b. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym uczestnicy odpowiadali na 25 pytań testowych z wiedzy ogólnej. W przerwie konkursu uczestnicy wraz z opiekunami i zaproszonymi gośćmi wysłuchali piosenek w wykonaniu zespołu „Kolorowe Smyki” pod kierownictwem pani Małgorzaty Meissner. Wszyscy skorzystali także ze słodkiego poczęstunku. Testy sprawdziła komisja w następującym składzie: Jolanta Pisarek, Alina Tokarska, Alina Malicka. Do drugiego etapu zakwalifikowało się dziewięcioro uczniów. W tej grupie znalazły się również uczennice naszej szkoły. W drugim etapie konkursu należało udzielić jak najwięcej prawidłowych odpowiedzi na losowo wybrane pytania. Trzy niewłaściwe odpowiedzi wykluczały z dalszej rywalizacji. Poziom wiedzy uczestników był zaskakująco wysoki. Podczas zaciętej rywalizacji największym zasobem wiedzy wykazał się Dawid Górny, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Żninie. Drugie miejsce zajęła uczennica naszej szkoły - Antonina Głowacka. Trzecie miejsce wywalczyła Maja Kaczmarek również ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żninie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, finaliści otrzymali statuetki sowy (symbolu mądrości), pozostali nagrody książkowe. Uczestnikom konkursu gratulujemy ogromnego zasobu wiedzy.

Halina Gryczka

Halina Miazek