Konkurs zoologiczny

Dnia 24 maja w Szkole Podstawowej w Gąsawie odbył się konkurs pod tytułem „Z Zoologią na Ty".

Brało w nim udział 10 szkół - po 3 uczestników z każdej szkoły. Naszą szkołę reprezentowali Jakub Kapsa(6c), Jeremiasz Głowacki(5a) i Adrian Krawczak(5a). Uczestnicy mieli 45 minut na rozwiązanie testu z pytaniami na temat zwierząt. Konkurs był trudny, bo obejmował bardzo szeroki zakres wiedzy na temat zwierząt. Jesteśmy dumni, że pierwsze miejsce ex aequo z uczestniczką z Gąsway zdobył uczeń naszej szkoły - Jakub Kapsa. Po konkursie uczniowie byli zaproszeni na spotkanie z przedstawicielami Towarzystwa Ochrony Zwierząt ze Schroniska w Bydgoszczy i zapoznali się bliżej z informacjami na temat domowych pupili.

Tekst: Karolina Szybczyńska