Teatralne spotkania

10 maja 2016 r. odbył się XII Przegląd Małych Form Teatralnych.W ramach Przeglądu uczestnicy prezentowali dialogi z wybranej literatury szkolnej.

Zgłosiło się 12 zespołów ze szkół podstawowych z: Damasławka Janowca Wlkp., Sarbinowa Drugiego, Świątkowa i Żernik.Spotkanie otworzył dyrektor SP w Janowcu pan Przemysław Kotula. Powitał zebranych: aktorów i ich opiekunów a także Komisję Konkursową w składzie: wiceburmistrz – panią J. Chojnowską, sekretarza Gminy - panią D. Rutkowską oraz pana T. Majewskiego - dyrektora Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury. Występujących oklaskiwała zebrana młodzież, która ochoczo włączyła się do wspólnej zabawy, oczekując na werdykt Komisji. Nagrody i wyróżnienia wręczył pan dyrektor i pani wiceburmistrz, gratulując serdecznie sukcesu uczniom oraz ich opiekunom.I miejsce zajął zespół nr 12 z Sarbinowa (Zuzanna Nowak i Jakub Majdak ) II miejsce – zespół nr 7 ze Świątkowa (Anastazja Głowska, Marta Szulc, Kaja Grzechowiak) III miejsce – zespół nr 3 z Żernik (Agata Furmaniak i Marta Wicińska) Dodatkowo zostali wyróżnieni: Jakub Majdak oraz Kaja Grzechowiak. Należy podkreślić wysoki poziom występujących reprezentantów swych szkół.Do zobaczenia za rok.

Organizator Przeglądu:Alicja Bystrzyńska