Dzień Wigilijny

Dnia 22 grudnia 2015 roku w naszej szkole odbył się Dzień Wigilijny. Rodzice wraz z uczniami i wychowawcami zadbali o odpowiedni nastrój, dekorację oraz poczęstunek w klasach.

Po klasowych spotkaniach opłatkowych dzieci obejrzały przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów klas V b i V c pod opieką Pani Teresy Grembockiej oraz grupy wokalnej pod opieką Pana Sebastiana Macioszka.

Przedstawienie rozpoczęło się od znanej wszystkim piosenki:

„Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy,

Dzień zwykły dzień, w którym gasną wszystkie spory...”.

Następnie uczniowie, wraz z gronem pedagogicznym, po raz kolejny spotkali się z Maryją i Józefem, którzy bezskutecznie szukali miejsca na nocleg. Po nieudanych poszukiwaniach musieli skorzystać ze stajenki. Tam też narodził się Jezus, do którego przybyli z pokłonami pasterze i królowie. Celem przedstawienia było przybliżenie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, budzenie wrażliwości i kształtowanie pozytywnych przeżyć oraz stworzenie ciepłego i świątecznego nastroju.

W godzinach popołudniowych przy wigilijnym stole spotkali się wszyscy obecni i emerytowani pracownicy szkoły. Uświetnieniem tego spotkania było przedstawienie jasełkowe, po którym zebrani złożyli sobie świąteczne życzenia. Zanim wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu Pan Dyrektor Przemysław Kotula złożył wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne oraz podkreślił ważną rolę takich spotkań, które łączą nie tylko obecną społeczność szkoły, ale również tych, którzy są już na zasłużonym odpoczynku.

6. stycznia przedstawienie jasełkowe można było obejrzeć w kościele.

Teresa Grembocka