Spotkanie z arcybiskupem

Dnia 23 IX br., przy okazji wizytacji parafii janowieckiej na sali gimnastycznej szkoły podstawowej odbyło się spotkanie społeczności szkolnej z arcybiskupem Krzysztofem Wętkowskim.

W uroczystości uczestniczyli również: burmistrz Maciej Sobczak, przewodniczący rady miejskiej Ryszard Majchrzak, proboszcz naszej parafii Andrzej Szczepaniak, ksiądz kanonik Zenon Starszak oraz dyrektorzy placówek oświatowych z naszego miasta. Uczniowie ze szkoły podstawowej w Janowcu Wlkp. przedstawili krótką część artystyczną. Arcybiskup skierował kilka słów do zebranej młodzieży, która z powagą wysłuchała dostojnego gościa. W imieniu wszystkich delegacja uczniów, dziękując za przybycie, za piękne słowa  dające duchowe wsparcie, przekazała arcybiskupowi symboliczny bukiet kwiatów. Na koniec arcybiskup udzielił wszystkim błogosławieństwa. Było to dla wszystkich ogromne przeżycie i zaszczyt móc spotkać i posłuchać słów tak dostojnego gościa.