Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

4 września 2023 r. 459 uczniów z 24 oddziałów wzięło udział w apelu inaugurującym nowy rok szkolny. Na uroczystości obecni byli zaproszeni goście - burmistrz Janowca Wielkopolskiego pan Leszek Grzeczka, przewodnicząca Rady Miejskiej pani Aleksandra Walendowska oraz ksiądz proboszcz Andrzej Szczepaniak. Apel prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Antonina Zygaj. Poczet sztandarowy tworzyli: Mateusz Szkatulski, Antonia Spychała, Zuzanna Zygaj.

Dyrektor szkoły pan Przemysław Kotula uroczyście ogłosił rozpoczęcie roku szkolnego oraz przedstawił przydział wychowawstw do klas pierwszych i czwartych. Złożył też życzenia na nowy rok wszystkim uczniom, pracownikom szkoły oraz rodzicom. Wiele ciepłych słów i zachęty do pracy usłyszeli uczniowie także od przybyłych gości.

Wychowawczyniami klas pierwszych zostały panie: Joanna Rurek (I a), Małgorzata Meissner (I b), Ewelina Marzec (I c). Z kolei wychowawstwa w klasach czwartych objęli: pani Monika Bleja (IV a), pan Jakub Meissner (IV b), pan Sebastian Macioszek (IV c), pan Przemysław Duszyński (IV d) wraz z nauczycielem wspomagającym panią Martą Wolny.

Uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem hymnu szkoły. Delegacja uczniów w składzie: Adam Wrzesiński, Laura Chojnacka, Aleksandra Kotula złożyła pod popiersiem patrona wiązankę kwiatów.

Tekst: Hanna Burchardt