POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW SZKOŁY

23 czerwca 2023 roku odbyła się w szkole uroczystość pożegnania 103 absolwentów szkoły. Prowadziła ją Antonina Zygaj - nowo wybrana przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Poczet sztandarowy stanowili: chorąży - Adam Wrzesiński, przyboczne - Aleksandra Wolna, Aleksandra Kotula.

W uroczystości uczestniczyli: dyrekcja szkoły - pan Przemysław Kotula, pani Barbara Maciejewska-Kapsa, pan Mariusz Wysocki, wychowawcy klas ósmych - pani Krystyna Jankowska, pani Małgorzata Zygaj, pani Lidia Śmierzchała, pan Rajmund Kotula, pan Arkadiusz Utecht, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi szkoły. Gośćmi uroczystości byli: burmistrz Janowca Wielkopolskiego - pan Leszek Grzeczka, przewodnicząca Rady Miejskiej - pani Aleksandra Walendowska, prezes Rady Rodziców - pani Weronika Jędrzejczak, ksiądz proboszcz Andrzej Szczepaniak, rodzice uczniów wyróżnionych.

Okoliczne przemówienia wygłosili: dyrektor Przemysław Kotula, burmistrz miasta, przewodnicząca Rady Miejskiej, prezes Rady Rodziców, ksiądz proboszcz.

Pożegnanie absolwentów uświetnił program artystyczny, który przygotowali uczniowie klasy VI c pod kierunkiem pani Karoliny Szybczyńskiej i pana Sebastiana Macioszka.

Rada Rodziców była fundatorem stypendiów dla uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce. Otrzymali je Bartosz Drgas z klasy VIII e oraz Maja Linetty z klasy VIII c. Stypendia wręczyła wraz z dyrektorem szkoły pani Weronika Jędrzejczak, która z końcem roku zakończyła długoletnie pełnienie funkcji prezesa Rady Rodziców. Dyrekcja szkoły podziękowała pani za kierowanie pracami rady oraz wzorową i owocną współpracę ze szkołą.

Pan burmistrz wręczył absolwentom stypendia za wyniki w nauce, osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe odniesione w roku szkolnym 2022/2023 w ramach „Gminnego Programu Wspierania Uczniów Uzdolnionych". Otrzymali je: Bartosz Drgas (VIII e), Aleksandra Kędzierska (VIII d), Maja Linetty (VIII c), Wiktoria Małecka (VIII c), Aleksandra Marciniak (VIII c), Nikola Matysiak (VIII c), Karina Ogórkiewicz (VIII d), Magdalena Ratajczak (VIII a), Kamil Stokłosa (VIII a), Nina Wrzesińska (VIII a).

W dalszej części uroczystości uczniowie otrzymali z rąk dyrektora szkoły oraz nauczycieli podziękowania i nagrody
za udział w konkursach, zawodach, a także pracę na rzecz szkoły i najbliższego środowiska. Pani Karolina Szybczyńska i pan Jaromir Brodecki wręczyli nagrody uczestnikom konkursu kuratoryjnego z chemii i fizyki oraz konkursu matematyczno-chemicznego. Pan Radosław Ratajczak przekazał nagrody
za udział w powiatowym konkursie z fizyki. Pan Arkadiusz Utecht nagrodził drużynę siatkarzy. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego - pani Hanna Burchardt, pani Marzena Kochowicz - Sobkowiak, pan Przemysław Duszyński podziękowali uczniom za pracę w Radzie Samorządu Uczniowskiego oraz w wolontariacie szkolnym.

Świadectwa ukończenia szkoły w pierwszej kolejności odebrali z rąk dyrektora i wychowawców klas wyróżnieni uczniowie. Rodzice tych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Następnie świadectwa odebrali pozostali uczniowie.

klasa VIII a - wychowawczyni pani Krystyna Jankowska

świadectwa z wyróżnieniem: Magdalena Ratajczak, Kamil Stokłosa, Wiktoria Turek, Nina Wrzesińska

pozostałe świadectwa: Filip Cholewiński, Krzysztof Hanc, Jakub Hutek, Nikola Jadach, Nadia Januszewska, Bartosz Kaniasty, Bartosz Lupa, Agata Łuksztet, Mikołaj Mierzejewski, Wiktoria Pietrzycka, Kinga Rychwalska, Antoni Skowroński, Barbara Stranz, Olga Szymańska, Dominik Wojtaś, Weronika Występska, Maja Duch

klasa VIII b - wychowawca pan Rajmund Kotula

świadectwa z wyróżnieniem: Magdalena Chrzanowska, Agata Ratajczak

pozostałe świadectwa: Wiktor Błażejewski, Jagoda Brząkowska, Nicolas Górski-Szliben, Eryk Grajczak, Marika Hejnicka, Michalina Karwańska, Jakub Kazimierczak, Kacper Kwas, Natalia Muślewska, Natalia Piaskowska, Ewelina Skarbińska, Norbert Sukowski, Bartosz Śramski, Lena Wawrzyniak, Julia Wieczorek, Nikodem Woźniak, Przemysław Występski, Iga Kawka

klasa VIII c - wychowawczyni pani Małgorzata Zygaj

świadectwa z wyróżnieniem: Adrian Będzitko, Malwina Kubiak, Maja Linetty, Wiktoria Małecka, Aleksandra Marciniak, Nikola Matysiak, Jakub Pestkowski

pozostałe świadectwa: Krzysztof Adamczak, Maciej Baczyński, Wiktor Bajdziak, Agata Guźlińska, Nikodem Kołodziejczak, Maria Kotula, Julia Matelska, Marcin Mróz, Wojciech Oracz, Lena Plewa, Natalia Rudkowska, Nikodem Sztuba, Maja Tecław, Laura Wiśniewska, Filip Woźniak, Kornelia Ziętek

klasa VIII d - wychowawczyni pani Lidia Śmierzchała

świadectwa z wyróżnieniem: Paulina Guziołek, Aleksandra Kędzierska, Aleksander Kuster, Oriana Nowak, Karina Ogórkiewicz, Julia Skrzypczak

pozostałe świadectwa: Filip Budny, Sandra Drożdżyńska, Olaf Grabarkiewicz, Jan Jurek, Adrianna Kołcz, Igor Lipiecki, Olaf Majchrzak, Maciej Majda, Marta Majewska, Mateusz Manuszewski, Adam Matelski, Łukasz Pinski, Szymon Ratajczyk, Kacper Rymer

klasa VIII e - wychowawca pan Arkadiusz Utecht

świadectwo z wyróżnieniem; Bartosz Drgas

pozostałe świadectwa: Gracjan Błażejewski, Liliana Drgas, Maksymilian Jędrzejczak, Nikola Kamińska, Zuzanna Kamińska, Ola Kempiak, Gracjan Maciejewski, Jan Mikołajczak, Wojciech Niewiadomski, Antoni Nowak, Maja Palczyńska, Oliwier Przybyła, Kacper Ptaszyński, Mikołaj Sarnowski, Ciriaco Schiavone, Daria Świtała, Filip Wojtała, Wiktoria Woźniak

Nina Wrzesińska, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego w minionym roku szkolnym, w imieniu absolwentów podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za ośmioletnią opiekę i trud włożony w edukację i wychowanie. Delegacja uczniów przekazała bukiet kwiatów na ręce pana dyrektora Przemysława Kotuli. Bardzo miłym punktem uroczystości były indywidualne podziękowania za pracę wszystkim pracownikom obecnym w sali.

Uroczystość pożegnania absolwentów szkoły zakończyło ostatnie wspólne odśpiewanie hymnu szkoły. Delegacja uczniów złożyła też wiązankę kwiatów pod popiersiem patrona szkoły.

Tekst: Hanna Burchardt