Międzyszkolne Spotkanie Integracyjne pt: ,,Szlaki pomocy”

7 czerwca troje uczniów z naszej szkoły: Julka Małecka, Jeremiasz Głowacki i Robin Zacharko, pod opieką pani Barbary Maciejewskiej-Kapsy, wybrało się na warsztaty integracyjne do Zespołu Szkół Specjalnych  w Żninie.

W warsztatach uczestniczyli przedstawiciele wielu szkół z powiatu żnińskiego. Zajęcia warsztatowe opierały się na pracy w grupach międzyszkolnych. Nasi uczniowie tworzyli grupę   z przedstawicielami  Zespołu Szkół Specjalnych. Warsztaty rozpoczęły się w tamtejszej sali gimnastycznej, gdzie we wspaniałym stylu zostaliśmy powitani. Potem poszliśmy do świetlicy, gdzie odbywała się dalsza część tej imprezy. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani Kasia-przedstawicielka fundacji: ,, Kulczyk Foundation ". Obejrzeliśmy film o działaniach tej fundacji w afrykańskim kraju,      a mianowicie w Malawi. Poznaliśmy historię wielu bohaterów, którym pomogła fundacja ,,Kulczyk Foundation”. Następnym punktem spotkania była praca w grupach, która opierała się na: wypełnieniu karty pracy, na której każda z grup miała napisać informacje dotyczące tego kraju i tworzeniu mapy myśli dotyczącej naszych emocji związanych z obecną sytuacją naszych rówieśników w Malawi. Obejrzeliśmy także kolejny film pt: ,,Efekt Domina”, a zaraz po nim mieliśmy napisać, co kojarzy nam się z Malawi. Na koniec uczestniczyliśmy w dyskusji na temat naszych emocji oraz informacji, które wynieśliśmy z warsztatów. Pobyt na warsztatach umilił nam słodki poczęstunek oraz upominki, które otrzymaliśmy na zakończenie. Udział w warsztatach był dla nas cenną lekcją wrażliwości i otwartości na potrzeby drugiego człowieka.

Tekst: Jeremiasz Głowacki i Robin Zacharko