Dzieciaki z klasą!

9 maja 2018r. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Janowcu Wielkopolskim odbył się III Powiatowy Konkurs  „Dzieciaki z klasą” pod honorowym patronatem Starosty Żnińskiego.

W konkursie wzięło udział 23 trzecioklasistów. W pierwszym etapie dzieci rozwiązywały test składający się z  20 pytań z różnych dziedzin wiedzy. Dwanaścioro uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki, zakwalifikowało się do drugiego etapu, gdzie trzeba było odpowiadać na losowo wybrane pytania. Poziom wiedzy uczestników był zaskakująco wysoki. Uczniowie udowodnili, że można o nich powiedzieć… „Dzieciaki z klasą”. Najwięcej prawidłowych odpowiedzi udzielił uczeń SP nr 1 w Żninie – Olgierd Pawłowski. Drugie miejsce zajął Maksymilian Reiter, uczeń tej samej szkoły. Trzecie miejsce wywalczył Kamil Stokłosa – uczeń SP w Janowcu Wielkopolskim. Tradycyjnie nagrodami dla zwycięzców były statuetki sowy. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i  upominki. W  związku z  przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, osoby, które wylosowały pytania z numerem 100, otrzymały nagrody – niespodzianki.

Celem konkursu „Dzieciaki z klasą” jest promowanie uczniów zdolnych, posiadających rozległą wiedzę z różnych dziedzin oraz stworzenie im możliwości zaprezentowania, sprawdzenia oraz porównania siebie z innymi.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki: Halina Gryczka i  Halina Miazek.