Pasowanie na Świetliczaka

Każdego roku wychowankowie świetlicy z klas I zostają uroczyście przyjęci do grupy świetlicowej. To ważne wydarzenie w świetlicy odbyło się tym razem 17 listopada. W tym dniu 29 uczniów zapisanych do świetlicy uczestniczyło w uroczystości „Pasowania na Świetliczaka”, na którą zaproszona została pani w-ce dyrektor B. Maciejewska – Kapsa. Obecna też była grupa starszych świetliczaków, która obserwowała zmagania koleżanek i kolegów.

Wszystkich powitały starsze koleżanki z kl. VIc: Julia W. i Amelia W., z których  jedna  w roli wróżki przyniosła dla nowych wychowanków „dary”: przyjaźń, uśmiech, życzliwość, pracowitość, ostrożność. Życzyła im też powodzenia w wykonywaniu zadań.

Nowi wychowankowie zostali poddani wielu próbom, które sprawdzały wiedzę i umiejętności. Trzeba było wykazać się znajomością zasad obowiązujących w świetlicy, wzajemną życzliwością, współpracować ze sobą, znać magiczne słowa, wykazać się dbałością o porządek i zręcznością. Jak się okazało niektóre zadania wcale nie były łatwe. Ostatecznie zaliczone zostały wszystkie próby i  można było przystąpić do ważnego momentu uroczystości czyli odczytania Aktu Ślubowania. Świetliczaki odciskiem palca na dokumencie potwierdziły ważność tych słów. Każdy z nich został uroczyście pasowany na Świetliczaka i otrzymał dyplom oraz upominek.

Gratulujemy Świetliczakom i życzymy ciekawych i radosnych chwil w świetlicy.

Tekst: Lidia Bała