Dzień Edukacji Narodowej

12 października 2023 r. odbyło się spotkanie uczniów ze wszystkimi pracownikami szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Podziękowanie za pracę i życzenia dla grona pedagogicznego oraz pracowników administracji i obsługi przekazała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Antonina Zygaj. Wręczyła bukiet kwiatów na ręce pani dyrektor Barbary Maciejewskiej - Kapsy. Uczniowie odśpiewali wspólnie tradycyjne "Sto lat", a gospodarz miesiąca klasa IV a, pod kierunkiem wychowawczyni pani Moniki Blei, - piosenkę, przygotowaną specjalnie na to święto. Dla wszystkich pracowników uczniowie przygotowali też drobne słodkie niespodzianki.

W spotkaniu uczestniczyła prezes Rady Rodziców - pani Ewa Szarszewska. Przekazując bukiet kwiatów na ręce pana dyrektora Przemysława Kotuli podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za ogrom pracy. Podkreśliła ich znaczącą rolę w edukacji oraz wychowaniu dzieci i młodzieży.

Dzień ten był też świętem patrona szkoły. W związku z tym delegacja członków rady Samorządu Uczniowskiego złożyła wiązankę kwiatów pod popiersiem Tadeusza Kościuszki.

Tekst: Hanna Burchardt